199 Obserwatorzy
31 Obserwuję
pawelluty

O książkach i (o)czytaniu

Kwestionariusz (o)czytania - Karol Paciorek

Blogowanie oznacza regularność. Bardziej stałą lub mniej, ale jednak. Dlatego postanowiłem ułatwić sobie zadanie i wprowadzić pewien cykl na moim blogu - "Kwestionariusz (o)czytania". Zamierzam w nim publikować odpowiedzi różnych Czytelników przez duże "Cz" na przygotowane przeze mnie pytania. Plan jest taki, że będą się ukazywać co piątek. Jak wyjdzie, czas pokaże i zweryfikuje historia.

Na "pierwszy ogień" idzie Karol Paciorek - połowa duetu Lekko Stronniczy, fotograf, cewebryta i mąż swojej żony. Znany z YouTube'a. Przy okazji, posiadacz Kindle'a, z którego regularnie, jak mniemam, korzysta. A oto i jego Kwestionariusz (o)czytania:

 

1. Jaką książkę obecnie czytasz? Jonathan Littel 'Łaskawe' oraz Charles Duhigg 'Siła nawyku'.

2. Jaką książkę ostatnio skończyłeś czytać? Wiesław Myśliwski 'Widnokrąg'.

3. Ulubiona książka? James Frey 'Mój przyjaciel Leonard'.

4. Najbardziej znienawidzona książka? Chyba nie mam takiej, jeśli coś mi wybitnie nie podchodzi, to przestaję czytać :)

5. Książka, którą zawsze chciałem przeczytać, ale jakoś nadal nie mogę się zebrać... Większość rzeczy Normana Daviesa, oczywiście przez gabaryty. Przesłuchałam 'Europę' i czytałem, ale nie skończyłem 'Boże Igrzysko' - choć na Kindle nie powinno być już z Normanem problemu.

6. Wolne wnioski? Nie mam wniosków, tylko myśl, która wierci mi się czasem w głowie: kiedyś myślałem, że trzeba czytać tylko dobre książki, jest z czego wybierać, więc 'czytadła' ktoś, kto szanuje swój czas i inteligencję po prostu powinien odrzucać. Ale patrząc na ogół słabego (jednak) czytelnictwa w naszym pięknym kraju z odcieni szarości, myślę, że trzeba czytać. Po prostu czytać cokolwiek, byle oderwać mózg od komputera, telewizora i wszystkiego wokół. Wiem, że Dan Brown i Grochola ucieszą się na to moje wyzwanie :)

 

Dziękujemy za Wasze oczy,

KP i PL

PS.

W kolejnych tygodniach przeczytacie Kwestionariusze m. in. Michała Brańskiego, Jakuba Halcewicza-Pleskaczewskiego, Tomasza Grynkiewicza czy Vadima Makarenko. Będą też Kwestionariusze kobiet, ale na razie zachowam je w sercu.

Kwestionariusze, nie kobiety!

image

fot. Włodek Markowicz