198 Obserwatorzy
30 Obserwuję
pawelluty

O książkach i (o)czytaniu

Kwestionariusz (o)czytania - Arlena Witt

Jako się rzekło, jest piątek, zatem prezentuję kolejną odsłonę "Kwestionariusza (o)czytania". W tym tygodniu na pytania odpowiada Arlena Witt (nie mylić z Arletą! strasznie tego nie lubi, i słusznie) - blogerka, fotograf, tłumaczka, dobry człowiek. Jej arcyciekawe wywody można czytać tutaj: wittamina.pl. Polecam też śledzić ją na Twitterze: @wittamina :)

 

1. Jaką książkę obecnie czytasz? Ellen DeGeneres "My Point... And I Do Have One".

2. Jaką książkę ostatnio skończyłaś/eś czytać? Ellen DeGeneres "Seriously... I'm Kidding". Hmm... zauważam jakąś prawidłowość, ale jeszcze nie wiem jaką...

3. Ulubiona książka? Steven Pinker "How the Mind Works". Świetna książka popularno-naukowa o tym (Uwaga: spoiler!), jak działa ludzki umysł. Zmieniła moje postrzeganie świata i człowieka. Polecam bardzo!

4. Najbardziej znienawidzona książka? Telefoniczna. Nie aktualizują jej już od ponad 10 lat, a mamy niby XXI wiek i w ogóle.

5. Książka, którą zawsze chciałam/em przeczytać, ale jakoś nadal nie mogę się zebrać... Trylogia Sienkiewicza. Bo wypada, bo trzeba, bo jak to? Historia nie jest moją pasją, że się tak eufemistycznie wyrażę, bo jeszcze jest przed 22:00 i może dlatego nie umiem się zmusić do tych trzech książek. Nie pokrzepia to mojego serca, wbrew założeniu autora.

6. Wolne wnioski. Od tygodnia mieszkam z Kindle'em i moje życie nabrało koloru. To może brzmieć dziwnie, bo Kindle ma monochromatyczny wyświetlacz, ale jednak. Od skończenia studiów nie czytam za dużo, ale teraz z przyjemnością siadam (a czasem nawet się kładę, taka jestem szalona) do czytania. Lubię czytać po angielsku, więc cieszę się, że mam teraz taki łatwy dostęp do anglojęzycznych książek - jeden klik i są moje. Maj presies!

 

Dziękujemy za Wasze oczy,

AW i PL

image